Müşteri Hizmetleri
0 232 262 6336
GSM Destek
0 542 617 1221
Whatsapp Destek
Whatsapp Destek
0 542 617 1221
E-mail Destek
izmirizmirtur@gmail.com
Farklı Tur İste
Farklı Tur İste
Haftanın Ürünleri
Bizden Haberler
Anket
Web sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
İstatistik
Günlük Ziyaretçi : 12
Toplam Ziyaretçi : 45301
Kategoriler / YURT DIŞI TURLARIMIZ / UNUTULMAYACAK KÜBA MEGA TURU / 7 - 16 EKİM 2024 MEGA KÜBA TURU
7 - 16 EKİM 2024 MEGA KÜBA TURU
Fiyat
: 2950,00 $ KDV Dahil
Bu ürün daha önce 28 kere ziyaret edildi.
• Yeni Ürün
Bu Ürünü Paylaş :
Yorum Yap
Online Sipariş Verin
Whatsapp İle Sipariş Verin

Ürün Özellikleri

   07-16 EKİM 2024     

10 GÜN  KÜBA TURU

HAVANA – TRINIDAD – CIENFUEGOS  - CAMAGUEY – VARADERO

EKSTRA BİR HARCAMA YOK ! 4 GECE  HERŞEY DAHİL KONAKLAMA

CAYO BLANCA ADASINA KATAMARAN İLE ÖZEL ADA TURU

9 GECE OTEL 5* ve 4* OTELLERDE KONAKLAMA

THY İLE DİREKT GİDİŞ DÖNÜŞ

Fiyata Dahil olan Hizmetler

*  Türk Havayolları ile IST – HAV – IST parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti DAHİL

4 gece Havana’da 5* Grand Aston otelde oda kahvaltı konaklama DAHİL

*  2 gece Trinidad’da 4* Memories Brisas del Mar otelde herşey dahil konaklama DAHİL

*  1 gece Camaguey’de 4* Santa Lucia Camaguey otelinde oda kahvaltı konaklama DAHİL

*  2 gece Varadero’da 5* Grand Aston Varadero otelde herşey dahil konaklama DAHİL

*  Alan – Otel – alan transferleri DAHİL

*  Havana şehir turu ve öğle yemeği (1 içecek dahil) DAHİL

*  Pinar del Rio & Vinales Turu ve öğle yemeği (1 içecek dahil) DAHİL

*  Benzersiz Havana Turu ve 1 saat Klasik Amerikan Arabaları ile tur ve öğle yemeğş(1 içecek dahil) DAHİL

*  Trinidad Şehir turu ve öğle yemeğş(1 içecek dahil) DAHİL

*  Camaguey Şehir turu ve öğle yemeğş(1 içecek dahil) DAHİL

*  Yol üzeri Cienfuegos şehir turu ve öğle yemeği( 1 içecek dahil) DAHİL 

*  Yol üzeri Santa Clara turu ve öğle yemeği(1 içecek dahil) DAHİL 

*  Trinidad şehir turu DAHİL

*  Türkçe rehberlik hizmeti DAHİL

 

1.Gün: ISTANBUL - HAVANA

HAREKET 06 EKİM PAZAR AKŞAMI SAAT 22.30 DA İSTANBUL HAVAALANINDA BULUŞMA VE CHECK IN İŞLEMLERİ SONRASI 07 EKİM 02.05 DE THY TK 183 SEFER SAYILII UÇAĞI İLE HAVANA’YA HAREKET 13 saat 50 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından yerel saat ile

07 EKİM 2024 Saat 07.35’te Havana Uluslararası Jose Marti Havalimanı’na varıyoruz. Alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile şehir turuna başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni göreceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Tur sonrası otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Konaklama Havana’daki otelimizde. Akşam yemeğimi Havana’nın güzel restoranlarından biri olan La Guarida’da alıyoruz. Yemek Sonrası otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

2. Gün: 08 EKİM: HAVANA

Kahvaltının ardından UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Pinar del Rio’ya varış ve panoramik şehir turu. Ardından Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikada puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz burada orijinal Küba purolarını satın alabilirler. Daha sonra Vinales vadisine geçerek tütün tarlalarını, yerel tütün çiftliklerini görebileceğiz. ( Puro fabrikasının kapalı olduğu günlerde, Yerel bir puro çiftliğini ziyaret edip, hem puro yapımı hakkında bilgi alıyoruz hem de dilersek alışveriş yapabiliyoruz.)  Ardından Ressam ve bilim adamı Leovigildo González Morillo tarafından yapılan, kayaların üzerine çizilmiş, tarih öncesi yaşamı anlatan duvar resmini göreceğiz. (Mural de la Prehistoria). Turumuzun devamında vadinin ortasında bulunan San Vicente restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası “ Indian cave” diye adlandırılan mağarayı geziyoruz.   Günün sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hakim bir manzaraya sahip tepede fotoğraf molası verdikten sonra Havanaya geri dönüyoruz. Akşam yemeğinizi Atelier restoranda alıyoruz. Yemek sonrası otelimize dönüyoruz ve geceleme otelimizde.

3.Gün: 09 EKİM: HAVANA AMERİKAN ESKİ ARABA TURU (ÖZEL)

Kahvaltının ardından 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Amerika Eski Arabaları ile otelden ayrılıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız yaklaşık bir saatlik gezi sonrası Küba’nın Picassos’u olarak da bilinen Jose Fuster’in, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Bu gezinin ardından ismini Fernando Hamel’den alan modern sanatçıların merkezi olan hamel sokağını göreceğiz. Ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi El Aljibe restoranda alıyoruz. Yemek sonrası turumuza Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado caddesine geçiyoruz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tanları ve eşyaları görebileceğiz. Tur sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizi Havana’nın en şık restoranlarından biri olan Vista Mar’da alacağız. Yemeğimizin ardından otelimize dönüyoruz ve geceleme otelimizde.

4.Gün: 10 EKİM: HAVANA – CIENFUEGOS – TRINIDAD HERŞEY DAHİL KONAKLAMA

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası, Küba’nın en güzel şehirlerinden olan Cienfuegos’a doğru yola çıkıyoruz. Öğlen yemeğimizi yerel bir restoranda yiyoruz. Öğle yemeğimizi Club Cienfuegos’ta alıyoruz. Yemek sonrası 1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulan 2005 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmış bu güzel şehir Cienfuegos’u geziyoruz. Jose Marti Parkını parkı çevreleyen Tomas Terry Tiyatrosunu, Colegio de San Lorenzo devlet dairelerini göreceğiz. Şehri gezdikten sonra Trinidad’a doğru yola çıkıyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrası Trinidad’a varış. Akşam yemeği ve konaklama herşey dahil otelimizde..

5.Gün: 11 EKİM: TRINIDAD HERŞEY DAHİL KONAKLAMA

Kahvaltı sonrası UNESCO tarafından koruma altında alınmış, XVIII.-XIX. Yüzyıllar arasında şeker üretimiyle zenginleşen, Kübalıların gurur duyduğu günümüze Koloniyal dönem mimarisi örnekleri ile dünya üzerinde en iyi korunmuş UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan Trinidad şehrini yakından tanıyacağız. Taş sokaklarında yürürken eski zamanlara yolculuk yaptığımızı hissedecek, Trinidad’a has limon suyu, bal ve Küba Rom’unun karışımı Canchanchara içerek serinleyeceğiz. Öğle yemeğimizi turumuz esnasında lokal bir restoranda alıyoruz. Yemek sonrası turumuzu tamamlıyor ve dinlemek için otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği herşey dahil otelimizde. Dileyen misafirlerimiz Trinidad’ın gecesinin tadını çıkarmak şehir meydanına, Casa de la Musica’ya gidebilirler. Konaklama otelimizde.

6.Gün: 12 EKİM: TRINIDAD – CAMAGUEY

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Camaguey’e doğru haraket ediyoruz. Güzel bir yolculuğun ardından Camaguey’e varıyoruz ve kısa bir şehir turu yapıyoruz. Öğle yemeğimizi turumuz esnasında aldıktan sonra otelimize geçiyoruz. Odalara yerleştikten sonra serbest zaman. Geceleme otelimizde.

7.Gün: 13 EKİM: CAMAGUEY – SANTA CLARA – VARADERO HERŞEY DAHİL KONAKLAMA

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Küba Devrim’inin en önemli cephesi olan ve Che’yi efsaneleştiren Villa Santa Clara şehrine doğru yola çıkacağız. Öğle yemeğimiz sonrasında şehir turumuzda, devrimin önemli liderleri efsanevi Comandante Che Guevara tarafından ele geçirilen ve Batista ordularının neredeyse tüm cephanesini taşıyan zırhlı tren müze parkını, savaşın en ateşli kısmını geçtiği bugün bile eski Hilton Otelin’de kurşun izlerinin görüldüğü Parque Vidal’i görüp o günleri daha yakından hissedeceğiz. Küçük bir gerilla grubunun başında iken 9 Ekim 1967’de Bolivya’da yaralı olarak yakalanıp infaz edilen ve 30 yıl sonra cesedinin getirilerek defnedildiği Che Guevera’nın Mozolesini ve “El Che” nin ünlü veda mektubunun çivi yazısı ile yazılmış anıtı ile heykelini göreceğiz. Santa Clara gezimizden sonra Varadero’ya doğru yola çıkıyoruz, Otele varış ve konaklama.

8.Gün: 14 EKİM: VARADERO HERŞEY DAHİL KONAKLAMA

MUHTEŞEM GÜN / KATAMARAN İLE ÖZEL CAYO BLANCA ADASI TURU TAM GÜN ÖĞLE YEMEKLİ

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman.

Otelden sabah 08:30 gibi marinaya hareket. Katamaran ile saat 09:00’da hareket ederek Cayo Blanco adasına doğru yola çıkıyoruz. Adaya varmadan önce yunuslarla yaklaşık 15 dakikalık interaktif bir karşılaşma, mercan bariyerinde yüzme deneyimi. Daha sonra adaya geçip, burada deniz ve güneşin tadını beyaz kumların üzerinde palmiye ağaçlarının gölgesinde çıkartıyoruz. Öğle yemeğimizi deniz ürünlerinden oluşan (ıstakoz,karides vb) muhteşem bir açık büfeden alıyoruz. Gün boyunca ayrıca teknede ücretsiz içeceklerle serinliyoruz. Tur sonrası otele dönüş.

9.Gün: 15 EKİM: VARADERO -  HAVANA El Guajirito’da Bueno Vista Social CLUB SHOW

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyoruz ve Havana’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 buçuk saatlik yolculuğun ardından Havana’ya varıyoruz ve yemeğimizi alacağımız Ernest Hemingway’in Mohitalarını içtiği yer olarak ünlenen La Bodeguita del Medio da yedikten sonra otelimize geçiyoruz ve dinlenmek için serbest zaman. Akşam rehberimizin söylediği saatte otelin lobisinde buluşuyor ve El Guajirito’ya Bueno Vista Social Club’in yaşayan üyelerinin şovunu izlemek ve akşam yemeğimizi yemek için harakat ediyoruz. Muhteşem gecenin sonunda otelimize dönüyoruz. Geceleme Havana’daki otelimizde.   

10.Gün: 16 EKİM: HAVANA - İSTANBUL

Kahvaltının ardından havaalanına transfer. Türk Havayollarına ait TK183 sefer sayılı uçuşu ile 17 Ekim saat 09.35’te Istanbul’a uçuş. 

 

SABİT FİYAT GARANTİSİYLE İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI  2950 DOLAR

* SINGLE FARKI 385 DOLAR

 

Fiyata Dahil olmayan Hizmetler

*  Küba Vizesi….(40 usd. Yeşil pasaportlara vize gerekmemektedir.)

*  Otel ekstraları

*  Kişisel harcamalar

*  Seyahat sağlık sigortası

 

İZ-İZ TURİZM KATKILARIYLA

 

Ödeme Seçenekleri

Bu ürün için taksit seçeneği yoktur.

Yorumlar (0)

Bu ürün için hiç yorum bulunmamaktadır.
YURT DIŞI TURLARIMIZ Kategorisine Ait Benzer Ürünler
16 - 24 HAZİRAN 2024 KURBAN BAYRAMI ÖZEL MISIR TURU ( 7 GECE OTEL 9 GÜN)
1750,00 $ KDV Dahil
BALKAN SEVDASI (8 Gün/8 Gece-7 Gece Otel Konaklamalı)
830,00 € KDV Dahil
21-30 EYLÜL VİZESİZ FAS BÜYÜK TURU 9 GÜN 7 GECE OTEL
1350,00 € KDV Dahil
24 EYLÜL - 2 EKİM 2024 BÜYÜK MISIR TURU
1650,00 $ KDV Dahil
ARA TATİLE ÖZEL MISIR TURU
1650,00 $ KDV Dahil
08 - 16 AĞUSTOS 2024 VİZESİZ BALKAN TURU
830,00 € KDV Dahil